Myślę, że warto obiekt Mury miejskie przypisać również do miasta, a jeszcze lepiej do ulicy (może Kościelnej?). A jeszcze lepiej w ogóle usunąć przypisanie Murów... do kościoła i zostawić tylko miasto/ulica. Chyba, że takie rozwiązanie z czegoś wynika, o czym nie wiem - wtedy chętnie się dowiem. :-)
Dodając ten obiekt do kościoła sugerowałem się tym, że to jest jedyny fragment murów miejskich zachowanych w tym mieście i w całości znajduje się na terenie tegoż właśnie kościoła. No i jeszcze jedno dla mnie jak również przypuszczam dla większości mieszkańców tego rejonu te dwa obiekty są ze sobą,, połączone historycznie’’ i nierozerwalne;))
wolałabym nazwisko badacza niż adres strony internetowej. rozumiem, że to powszechna (i kopiowana ze strony na stronę) teoria, że to mury miejskie z XIV wieku, a może to są mury otaczające kościół, wybudowane po przejęciu go przez luteranów zgodnie ze źródłem, które podajesz: "W połowie XVI w. został on przejęty przez ewangelików i zapewne wtedy inkastelowany".
Czy przebieg tych murów zgadza się jakoś z możliwym zakresem XIV wiecznego miasta? Wg Leksykonu zabytków Dolnego Śląska powinny się tam znajdować jeszcze fragmenty cylindrycznej bastei.
Myślę, że lepiej by wyglądało abyś przedstawiła swoją tezę do której można się odnieść. Samo pytanie "na jakiej podstawie.." jest trochę nie pełne... Cytat, który podajesz w zasadzie nic nie wnosi do datowania tych resztek murów, jakie się zachowały... Jeżeli dysponujesz informacjami, które mogą poprawić mylne datowanie, to proszę podziel się z nami - będzie to rewelacja na dużą skalę :) Pozdrawiam